Ātrs dzelzs deficīta tests

Ātrs dzelzs deficīta tests

14.90

Ātrais dzelzs deficīta tests – pārbaudi un esi pārliecināts.

  • Ātrā testa veikšana ir ātra un vienkārša.
  • Rezultāts 5 minūtēs.

Dzelzs deficīta anēmija ir plaši izplatīta visu vecumu bērniem un sievietēm, bet galvenokārt sievietēm, kurām vēl ir menstruācijas (vismaz 20% cieš no dzelzs deficīta). Galvenās iezīmes ir:

  • Bālums.
  • Noguruma sajūta.
  • Galvassāpes.
  • Ātrāka sirdsdarbība.
  • Elpas trūkums fiziskās slodzes laikā.

Tās var parādīties pakāpeniski un palikt nepamanītas. Dzelža uztura bagātinātājus atradīsiet šeit >>> LAT Lietošanas instrukcija

Iegādājieties šo produktu tagad un nopelniet 15 Punktus!
PAREDZAMAIS PIEGĀDES DATUMS: 05.02.2023 SKU: 6936983100670 Kategorijas:

Dzelzs deficīts rodas, ja asinīs nav pietiekami daudz sarkano asins šūnu un līdz ar to zems hemoglobīna līmenis, kas ir galvenais proteīns, kas iesaistīts skābekļa transportēšanā visā organismā. Dzelzs ir būtiska hemoglobīna sastāvdaļa. Dzelzs izsīkums, kas var rasties grūtniecības, augšanas, nepietiekamas dzelzs uzņemšanas, nepietiekamas uzsūkšanās vai asins zuduma laikā (menstruācijas, patoloģiska asiņošana, čūlas u.c.), ļoti ietekmē veselību. Zems feritīna līmenis var liecināt arī par hipotireozi, C vitamīna deficītu vai celiakiju. Dažiem pacientiem ar nemierīgo kāju sindromu novēro zemu feritīna līmeni, kas, iespējams, nav saistīts ar anēmiju, bet var būt saistīts ar zemiem dzelzs krājumiem. KĀ DARBOJAS DZELZS DEFICĪTA TESTS? Feritīns ir proteīns un primārā dzelzs forma, kas tiek uzglabāta šūnās. Nepietiekami rezultāti nozīmē, ka feritīna līmenis asinīs ir zem 30 ng/ml un iespējams dzelzs deficīts. KAD LIETOT TESTU? Dzelzs deficīta testu var veikt, ja ir tādi simptomi kā bālums, nogurums, galvassāpes, paātrināta sirdsdarbība vai elpas trūkums fiziskas slodzes laikā; galvenokārt sievietēm grūtniecības laikā vai pārmērīga asiņošana menstruāciju laikā. Testu var veikt jebkurā diennakts laikā, bet to nevajadzētu veikt slimības, akūta iekaisuma, liesas vai aknu bojājuma gadījumā. VAI REZULTĀTS VAR BŪT NEPAREIZS? Rezultāti ir precīzi, ja vien rūpīgi tiek ievēroti norādījumi. Tomēr rezultāts var būt nepareizs, ja tests kļūst slapjš pirms testa veikšanas vai ja parauga iedobē ievadītais asiņu daudzums ir nepietiekams. Kapilārais pilinātājs kastītē ļauj pārliecināties, vai savākto asiņu daudzums ir pareizs. Turklāt, ņemot vērā iesaistītos imunoloģiskos principus, retos gadījumos pastāv iespēja iegūt kļūdainus rezultātus. Konsultācija ar ārstu vienmēr ir ieteicama. JA ES NOLASU REZULTĀTU PĒC 10 MINŪTĒM, VAI REZULTĀTS IR TICAMS? Nē. Rezultāts jānolasa 5 minūtes pēc buferšķīduma pievienošanas. Pēc 10 minūtēm rezultāts nav ticams. KĀ MAN RĪKOTIES, JA REZULTĀTS IR NEPIETIEKAMS? Ja rezultāts ir nepietiekams, tas nozīmē, ka feritīna līmenis ir zem normas (30 ng/ml), un Jums jākonsultējas ar savu ārstu un jāuzrāda testa rezultāts. Pēc tam ārsts izlems, vai jāveic papildu analīzes. KO MAN DARĪT, JA REZULTĀTS IR PIETIEKAMS? Ja rezultāts ir normāls, tas nozīmē, ka feritīna līmenis ir augstāks par 30 ng/ml un ir normas robežās. Tomēr, ja simptomi saglabājas, ieteicams konsultēties ar ārstu.