D vitamīna tests (testēšanai mājās)

D vitamīna tests (testēšanai mājās)

19.90

Ātrais D vitamīna tests, ko varat ērti veikt paši, neizejot no mājām.

 • Vienkāršs divpakāpju tests.
 • Rezultāts 10 minūtēs.
 • Vienkāršs un skaidrs rezultāts.
 • Ir iekļauts viss, kas nepieciešams testa veikšanai.
 • Precīzs noteikšanas līmenis (30 ng/ml).

D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kas organismam nepieciešams, lai veiktu tādas svarīgas funkcijas kā kaulu un zobu uzturēšana un palīdzētu imūnsistēmai cīnīties ar baktērijām un vīrusiem. D vitamīns ir būtisks organisma dzīvībai svarīgo funkciju nodrošināšanai, un zems D vitamīna līmenis var izraisīt plaša mēroga ietekmi uz organismu. Ja nepieciešams, vislabākos un kvalitatīvākos D vitamīna uztura bagātinātājus varat atrast šeit >>> LAT Lietošanas instrukcija

Iegādājieties šo produktu tagad un nopelniet 20 Punktus!
PAREDZAMAIS PIEGĀDES DATUMS: 05.06.2023 SKU: 6936983100632 Kategorijas:

D vitamīna tests nosaka D vitamīna līmeni asinsritē.

Šāda veida tests var būt piemērots cilvēkiem ar hroniskām slimībām, piemēram, astmu, psoriāzi vai autoimūnām slimībām. Ārsti var arī ieteikt veikt D vitamīna testu, lai uzraudzītu kaulu stāvokli, īpaši, ja cilvēkam ir D vitamīna deficīta simptomi. Tie var būt:

 • kaulu vājums
 • kaulu mīkstums
 • kaulu malformācija
 • kaulu lūzumi

Turklāt cilvēki ar augstu D vitamīna deficīta risku var apsvērt iespēju iegādāties D vitamīna testu. Tas var ietvert cilvēkus, kuriem ir:

 • aptaukošanās
 • ierobežota saskare ar saules gaismu
 • tumšāki ādas toņi
 • osteoporoze

Vai mājas testi ir uzticami?

Paraugi no mājas pārbaudēm tiek pakļauti tādai pašai laboratoriskai apstrādei kā paraugi, ko ņēmuši medicīnas speciālisti ārsta kabinetā vai klīnikā. Mājas testēšanas apstiprināšanas process ir tāds pats kā tradicionālajai pārbaudei laboratorijā un klīnikā. Tomēr personai, kas veic pārbaudi mājās, ir jāievēro visi testa ražotāja norādījumi, lai izvairītos no nepareizas testa veikšanas un nepareizu rezultātu iegūšanas.

Kāpēc veikt D vitamīna testu?

D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kas organismam nepieciešams, lai veiktu tādas svarīgas funkcijas kā kaulu un zobu uzturēšana un palīdzētu imūnsistēmai cīnīties ar baktērijām un vīrusiem. Saskaņā ar 2021. gada aptauju aptuveni 1 miljardam cilvēku visā pasaulē ir D vitamīna deficīts. D vitamīns ir būtisks organisma dzīvībai svarīgo funkciju nodrošināšanai, un zems D vitamīna līmenis var izraisīt plaša mēroga ietekmi uz organismu.

Kā darbojas D vitamīna tests?

Medicīnā 25-hidroksivitamīns D ir galvenais D vitamīna uzglabāšanas veids organismā. Tāpēc D vitamīna vispārējo stāvokli var noteikt, nosakot tā saturu. Pozitīvs 25-hidroksivitamīna D līmenis zem 30 ng/ml norāda uz D vitamīna deficītu vai nepietiekamību. Šādos gadījumos ieteicams lietot D vitamīna uztura bagātinātājus.

Kad tests jāizmanto?

D vitamīna ātrās noteikšanas testu galvenokārt izmanto, lai diagnosticētu, ārstētu un uzraudzītu rahītu (bērniem), osteomalāciju, osteoporozi pēc menopauzes un nieru slimības. D vitamīna deficīts ir saistīts arī ar daudzām citām slimībām, tostarp vēzi, sirds un asinsvadu slimībām, autoimūnām slimībām, diabētu un depresiju. Pārraugiet savu D vitamīna līmeni, lai noteiktu, vai būtu jālieto D vitamīna uztura bagātinātājs. D vitamīna ātro testu var izmantot jebkurā laikā.

Vai rezultāts varētu būt nepareizs?

Rezultāti ir precīzi, ja rūpīgi tiek ievēroti norādījumi. Tomēr rezultāts var būt nepareizs, ja ātrā D vitamīna testa kasetne pirms testa samirkst vai ja parauga iedobē iepildītais asins daudzums ir nepietiekams, vai ja bufera pilienu skaits ir mazāks par 2 vai lielāks par 3 pilieniem.

Kā interpretēt testu, ja līniju krāsa un intensitāte atšķiras?

Salīdziniet T zonas līnijas intensitāti ar komplektā iekļauto D vitamīna krāsu diagrammu.

Ja es nolasu rezultātu pēc 20 minūtēm, vai rezultāts ir ticams?

Nē. Rezultāts jānolasa 10 minūtes pēc buferšķīduma pievienošanas. Pēc 20 minūtēm rezultāts vairs nav uzticams.

Ko darīt, ja rezultāts ir nepilnīgs vai nepietiekams?

Ja rezultāts ir nepilnīgs vai nepietiekams, tas nozīmē, ka D vitamīna līmenis asinīs ir zemāks par 30 ng/ml un jākonsultējas ar ārstu. Pēc tam ārsts izlems, vai ir jāveic papildu pārbaude.

Ko darīt, ja rezultāts ir pietiekams?

Ja rezultāts ir apmierinošs, tas nozīmē, ka D vitamīna līmenis ir lielāks vai vienāds ar 30 ng/ml un ir normas robežās.